Allenogi żel forte

INFOLINIA: 800 153 154
Zdjęcie pani z książką
Porady

Poznaj bliżej składniki żelu Allenogi®

Stosowanie preparatów łagodzących objawy tzw. „ciężkich nóg” jest z wielu powodów uzasadnione i może przynieść duże korzyści dla zdrowia. Ponieważ przyczyną objawów są często problemy z naczyniami krwionośnymi, kluczowe jest ich wzmocnienie, a także zapobieganie tworzeniu się zakrzepów.

Nie bez przyczyny więc, żel Allenogi zawiera kompozycję składników aktywnych i wyciągów naturalnych o działaniu ukierunkowanym na wzmocnienie naczyń krwionośnych i zniwelowanie niekorzystnych objawów takich jak ból, obrzęki i odczuwany dyskomfort.

Nieocenione w tym aspekcie jest działanie heparyny, trokserutyny, wyciągi z kasztanowca zwyczajnego i ruszczyka kolczastego.
Heparyna ma działanie przeciwzakrzepowe i przeciwzapalne. Aplikowana zewnętrznie wspomaga wchłanianie się krwiaków, hamuje procesy zapalne na powierzchni skóry i działa łagodząco. Trokserutyna, także wykazuje działanie przeciwzakrzepowe i przeciwobrzękowe oraz usprawnia przepływ krwi i limfy.

Wspomniany wyciąg z kasztanowca zwyczajnego zawiera natomiast escynę, pozyskiwaną z nasion rośliny, która także działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, dodatkowo poprawia elastyczność naczyń krwionośnych, ukrwienie tkanek i usprawnia przepływ krwi.

Natomiast wyciąg z ruszczyka, jest już od ponad 40 lat z powodzeniem wykorzystywany w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej i zapalenia kończyn. Jest źródłem saponinów steroidowych (w tym ruscyny) oraz flawonoidów, które wykazują działanie obkurczające na naczynia krwionośne.

Wyciąg z ruszczyka działa także przeciwzapalnie, zmiękcza i nawilża skórę, a także pobudza mikrokrążenie.

Wyżej opisane działanie składników uzupełnia mentol, który daje przyjemne uczucie chłodu, działa znieczulająco i przynosi natychmiastową ulgę.
Dodatkowym atutem żelu Allenogi jest bardzo przyjemny, świeży zapach, oraz szybka wchłanialność, dzięki czemu chwilę po zaaplikowaniu skóra pozostaje nawilżona, ale nie obciążona „lepką” warstwą produktu.

Dla uzyskania optymalnych efektów działania zawartych w żelu Allenogi składników prawidłowa aplikacja powinna polegać na regularnym, codziennym delikatnym masażu skóry nóg w kierunku od stóp ku górze.

Baza wiedzy

Nawracające uczucie „ciężkich” nóg i widoczne naczynka, tzw. „pajączki”, to symptomy zaburzeń w obszarze układu krwionośnego nóg, których nie powinno się bagatelizować. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat schorzeń nóg oraz jak niwelować uciążliwe objawy, zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami.